Spor

Adem Büyük’ten Falcao itirafı! ‘Yaş ilerledikçe…’

Kadına Şiddete Dur De


Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra Malatyaspor’un yolunu tutan Adem Büyük Fanatik Gazetesi’ne gündem oluşturacak açıklamalarda bulundu.

 

 

“Fenerbahçe’den korkmadık”

Fenerbahçe deplasmanına giderken hiçbir grup arkadaşımın gözünde endişe görmedim. İster istemez Fenerbahçe deplasmanına gidiyorsunuz. Lakin son haftalarda âlâ oynuyorduk. Kendi oyunumuzu oynarsak mutlak 3 puanla ayrılacağımızı biliyorduk. Her dediğimiz, her yaptığımız neredeyse çıktı. Ben de Fenerbahçe’ye daha evvel gol atamamıştım gol attığım için memnunum lakin Fenerbahçe üzere bir grubu deplasmanda 3-0 hem de yeterli oyunla yenmek gurur verici.

 

 

“Erol hocaya hatalı diyen futbolculara da baksın”

Erol hocayla iki sene Malatya’da çalıştım. Bana nazaran taktik disiplin ve idman performansı manasında çok düzgün hoca. En azından hocada disiplin var. Alman ekolünden gelmesinden kaynaklı. Ekibin başarısızlığını Erol hocaya yıkmak gerçek bir şey değil. Biz Fenerbahçe maçında Fenerbahçe’ye durum vermedik. 3-0’dan sonra iki konum buldular. Burada hoca hatalıysa, Fenerbahçeli futbolcularında o kadar hatası var. Yabancılara karşı gösterilen sabır Türk hocalara da gösterilmesi gerekiyor. O sabır gösterilirse Erol hoca başarılı olacaktır.

“Yenilmemiz kolay olmayacak”

Yeni Malatyaspor olarak bu dönem yenilmemiz kolay olmayacak. Biz birlik beraberlik içerisinde olduğumuz vakit buna müsaade vermeyeceğiz Tabi ki yenileceğiz. İlla puan kaybedeceğiz. Fakat uğraştan asla vazgeçmeyeceğiz. Çok uygun bir arkadaşlık kümesi var. Geçen sene yaşanan makûs devirden sonra o devri yaşatmak istemiyoruz. Berbat durumda değiliz lakin berbat duruma da düşmek istemiyoruz. Taraftarımız geçen sene gitmiyordu maçlara. Bu senede gelmek istiyorlar lakin malum pandemi. Gerimizde dursunlar, bize dua etsinler. Biz de onları keyifli etmek için elimizden geleni yapalım”

“Hamza hoca özel bir insan”

Fenerbahçe maçına dört forvet ile çıktık. Beşerler eleştirebilir ancak daima çaba eden isimler. Sakatlıklar nedeniyle mecburen bu türlü oynamak zorundayız. Şu anda da yeterli gidiyor. Hocamızın tercihi. Hocamızla ilgili de şunu söyleyeyim. Hamza hoca Türkiye’nin en beyefendi hocası. Çok âlâ bir teknik adam. Saha içi ve dışında özel bir insan. Yaptıkları ortada onla çalıştığım için memnunum. Umarım başarılarına yeni bir muvaffakiyet daima bir arada burada ekleriz.

SON DAKİKA!  Emre Belözoğlu tarihe geçti! Başakşehir, Avrupa kupalarına damga vurdu

“Pandemi olmasa Galatasaray şampiyon olurdu”

Galatasaray’a gidişim ne kadar sürpriz olduysa ayrılığım da o kadar sürpriz oldu. Dolu dolu bir sene yaşadım. İnanılmaz anılar ve arkadaşlıklar biriktirdim. Çok sevdiğim hocamın ve arkadaşlarımın olduğu bir kadroya gittim. Uygun ki gidip oraları görmüşüm. Birinci transfer olduğumda taraftarın bana inanılmaz yansısı olmuştu. Lakin Galatasaray taraftarının şöyle bir özelliğini öğrendim. Alana çıktığınız vakit oyuncusu hiç bir vakit yerden yere vurmuyor. Yalnızca sonuna kadar destekliyor. Bana gösterdikleri ilgi için, sevgi için çok teşekkür ederim. Büyük ekipten ayrıldığım için takibi burukluk oluyor. İstediğim başarıyı elde edemedik. Pandemi süreci olmasaydı yüzde bir milyon açık orta, şampiyon olacaktık.

“Fatih hoca kalmamı istedi”

Kimse bana Galatasaray’dan git demedi. Tekrar Fatih hocama çok teşekkür ederim. Bana gösterdiği ilgi alaka, verdiği forma talihi benim için utulmaz bir sezondu o dönem. Ayrılırken de hocamdan müsaade alarak ayrıldım. Hocayla konuştuğumda beni muhakkak gönderme taraftarı olmadığını tekraren lisana getirdi. “Senin hayatın, senin kararın” diyerek bana yardımcı oldu. Hocamla da düzgün ayrıldım. Makûs ayrılmadım yani Galatasaray’dan. Kimse bana da git demedi. Ne idareden ne de hoca kümesinden. Çok güzel anılar ve ilgilerle ayrıldım.

“Brugge’e attığım golü açıp açıp izlerim”

Galatasaray stadının inanılmaz bir atmosferi var. Şampiyonlar Ligi’ndeki Club Brugge maçı birinci 11 maçımdı ve alana çıkarken tüylerim diken diken oldu. 20 maç oynamış kadar oldum o maçta. Berabere kalmayıp yenilsek bu kadar üzülmezdim. Son dakika yediğimiz gol yüzünden berabere bitti ve beni inanılmaz üzdü. Hala açıp açıp izlerim o golü. İnanılmaz bir histi benim için.

“Falcao para için gelmiş diyorlar ancak…”

SON DAKİKA!  Uşakspor transferde hız kesmiyor

Falcao inanılmaz bir oyuncu. Yaşadığı sakatlıklar kolay sakatlıklar değil. Daha evvel yaşadığı ve artık yaşadıkları var. Yaş ilerledikçe daha çok hissediyorsunuz o ağrıları. Çok kaliteli oyuncu ancak futbolda şuanda her vakit güçlü olmak ve kalmak zorundasınız. Falcao da güçlü kalmak için çalışıyor ancak maalesef bedeni buna müsaade vermiyor artık. Kalitesi inanılmaz, tartışılmaz. İdmandaki çalışması ve özverisi çok uygun. Herkes Falcao buraya para almaya gelmiş üzere düşünüyor lakin idmanlarda da koşan, çalışan, çaba eden bir oyuncu. Kişilik olarak da çok yeterli bir insan! Tanıdığım için çok memnunum.

“YATARAK PARA KAZANAN YABANCILARI KONUŞMALIYIZ”

Adem Büyük “Avrupa Kupaları’nda neden başarılı olamıyoruz sorusuna verdiği karşılık ile dikkat çekti. Yabancı hududuna muhakkak karşı olmadığını belirten Adem, “Bütün kabahati Türk futbolculara atmak kolaycılık olur. Buraya yatarak para kazanmaya gelen yabancıları konuşalım birazda” tabirini kullandı.

Hocalarımız, yöneticilerimiz Türk futbolcudan şikayetçi. Tamam yetersiz olabiliriz. Avrupa’da daha farlı ilerliyor işler. Konseyi bir nizamları ve sistemleri var. Hiç bir formda değiştirmedikleri plan ve programları var. Maalesef bizde değiştirilecek plan ve program da yok. Bütün hata Türk oyunculara kalıyor. Sonra yabancı hududuna geliyor konu. Ben Türk oyuncusu olarak yabancı hududuna karşı değilim lakin şayet elinde o yabancıdan daha düzgün bir Türk oyuncu varsa esasen onu kullan. Biz onu söylüyoruz her vakit. Asıl Türkiye’ye gelen yabancı oyuncular yetersiz. Her ekipte 15 tane yabancı var. Almak zorunda değiller lakin her kadroda var bu herkes alıyor. Toplasan eli ayağı düzgün 10 tane yok yabancı. Hem Katkı olarak, hem performans olarak. 3-4 tanesi çıkarsa çıkıyor yok yani. Geri kalan 10 tanesi aslında elindeki Türk oyuncudan makûs. Sonra diyorlar Avrupa’da biz neden başarısız. Yeni yıl gelmeden Avrupa kupalarında kalan ekip kalmadı. Her sene bu türlü oluyor. İsmini bilmediğimiz lig bizi sıralamada geçmiş mesela. Özeleştiri de yapmak gerekiyor. Bütün cürmü Türk oyunculara atmak kolaycılık olur. Birazda yabancı oyuncuyu konuşmak lazım. Ben çok yabancı oyuncu biliyorum buraya gelip yatarak para kazanan.

SON DAKİKA!  Hearts - Başakşehir maçından fotoğraflar

“Yorumcular Ömer Bayram ile Adem Büyük’ü mü izleyeceğim diyor” izleme abi…”

Ben Galatasaray’da bunu yaşadım mesela. Yorumcular çıkmış diyor ki “Ben artık Ömer Bayram ile Adem Büyük’ü mü izleyeceğim.” İzleme abi o vakit. Bu türlü zati hiç bir yere gidemeyiz. Nasıl gidecek ki? Sen oyuncuyu yerden yere vur. Ayağı olmayan bir tane yabancıyı yerlere göklere sığdıramazlar. Ondan sonra Türk futbolu ölmüş, bitmiş. Bundan sonrada ağlarız esasen bu türlü olmaya devam eder. Herkes kendi eleştirisini yapmalı. Ben de yapıyorum. Ben ve başka arkadaşlarım bunların gözünde daha makus herhalde. Başarısızlığın açıklaması bu bence öteki bir açıklaması yok. Biraz da Türk oyuncularına güvenmek gerekiyor. Ben tekrar söyleyeyim yabancı oyuncunun buraya gelmesine ve yabancı hududuna karşı değilim. Elindeki oyuncudan berbatsa yabancı oyuncu alma. Ben ona karşıyım.

Galatasaray’da bütün futbolcularla aram uygundu. Esasen orada aile ortamı var. Kimsenin ekstra burnu havada değil. En büyüğünden en küçüğüne kadar. Herkesin birbiriyle ortası çok düzgündü. Kimseyle düşünceli bir durumumda olmadı.

“Hocalar boyun kısa Muhteşem Lig’de oynayamaz diyordu”

25 yaşından sora Harika Lig’de oynamaya başladım. O yüzden bunun değerini bilerek yaşıyor ve çalışıyorum. Üç defa 1. Lig şampiyonluğum var. 1. Lig’deyken Adem bu uzunlukla Üstün Lig’de oynayamaz diyen hocalar oldu. Sonra o hocaların hepsiyle Harika Lig’de çalışma fırsatım oldu ve beni hepsi oynattı. Kasımpaşa periyodu de benzeri bir şey oldu. Şampiyon olup Muhteşem Lig’e çıktık. Hocam göndermek istedi lakin kadronun sahibi Turgay Ciner kalmamı sağladı. Bugün Üstün Lig’deysem onun sayesinde diyebilirim. Vasıtanızla ona buradan çok teşekkür etmek isterim.

Başa dön tuşu
Kapalı

REKLAM ENGELLEYİCİYİ KAPATIN

Reklamları görmek hoşunuza gitmiyor olabilir. Biz yayıncılar bu reklamlardan gelir elde etmekteyiz. Sizden ricamız lütfen reklam engelleyiciyi kapatın.
Sponsorlu Bağlantılar
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - | eşya depolama | - | şehirlerarası evden eve nakliyat | - |
süprem kumaş | - | nakliyat | - | güvenilir takipçi satın alma | - |     youtube abone satın al | - | youtube izlenme al | - | Dental İmplant | - |