62 Çekmek Ne Demek ve 62 Çekmenin Zararları Neler

Yayınlama: 07.05.2022
Düzenleme: 07.05.2022 19:55
2.678
A+
A-

62 Çekmek Ne Demek gelin hep beraber inceleyelim. Bazı yörelerde kadın mastürbasyonuna verilen addır. Kadınlar erkeklerden iki kat zevk aldıkları için adının böyle olduğunu söylemişti bizim cemal abi zamanında. (Erkek mastürbasyonu 31 çekmektir.) Kızların mastürbasyonuna verilen addır. Erkeklerin 31’i gibi. 62 Çekmenin Zararları Nelerdir merak etmiyor musunuz?

62 Çekmek Ne Demek ve 62 Çekmenin Zararları Neler
62 Çekmek Ne Demek ve 62 Çekmenin Zararları Neler

Erkekler bayanlardan daha hızlı ve az zamanda tahrik olup orgazm oldukları için bayanların erkeklere göre geç olmalarına binaen 31 olayını ikiye katlamışlar ama fiziksel anlamı ise oturmakta olan bir bayanın bir bacağını altına alıp ( muhtar oturuşu denir) ayak topuğu ile vajinasına yaptığı baskı ve sürtünme yoluyla orgazm olayınada fiziksel şekil olarak 62 deniyor.

Ayrıca Bakınız: 31 Çekmek Ne Demek

62 Çekmenin Zararları Nelerdir

Mastürbasyon kişilerin tek başlarına yaptığı, bunu yaparken partnerine ihtiyaç duymadığı ve istemli olarak kendi kendilerini uyardıkları eylemler bütünüdür. Mastürbasyon kişinin işlevselliğini olumsuz etkilemiyorsa ve seksüel ilişkisine bir zarar vermiyorsa zararsızdır.

  Libidom aşırı derecede yüksek ne yapmalıyım? 6 öneri

1. Mastürbasyon erken boşalmaya neden olabiliyor.

2. Aşırı mastürbasyon hafızayı zayıflatır ve dikkat bozukluğuna, unutkanlığa neden olur.

3. Mastürbasyonda hayal edilen fanteziler kişinin gerçek hayatındaki ilişkisinde aynı olmadığında kişinin mutsuz olmasına ve ilişkinin bozulmasına sebep olabilir.

4. Sık yapılan mastürbasyonlar kişide aşağılık kompleksi, dalgınlık ve üzüntüye sebep olabilir.

5. Mastürbasyonla boşalmaya alışmış kişiler evliliklerinde de cinsel birliktelik yerine mastürbasyonu tercih edebilirler. Bu durumdan evlilikleri olumsuz etkilenir ve çatışmalar meydana gelir.

Aşırı Mastürbasyonun Zararları

1- Fazla mastürbasyon aşırı asetilkolin salgılanmasını sağlayıp otonom sinir sistemini etkiler. Bu hormonun aşırı salgılanması vücutta seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bazı dengesizliklere sebep olur: Yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı…

  69 ne demek? 69 pozisyonu nasıl olur?

2- Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Ereksiyon olmadan penisten sperm sızıntısı da sık rastlanan yan etkilerden biridir. Bunu daha anlaşılır hale getirmek istersek, sperm giriş-çıkışını ayarlayan vana sisteminin, aşırı kullanımdan dolayı laçka olarak, görevini yerine getirmemesi olarak düşünebilirsin.

3- Aşırı uçları düşünürsek, kendini tatmin bağımlılığı da diğer bağımlılıklar gibi aile ve iş hayatını etkileyebilir. Eğer kendini uçuruma yakın hissediyorsan günlük aktivite sayını azaltarak bu alışkanlığını kontrol altına alabilirsin. Tabii bunu söylemesi yapmaktan daha kolay. Kendini mastürbasyon diyetine sokacak gücü bulamıyorsan, gözünün önüne kelleşmiş, iktidarsız ve yaşından önce sahalardan çekilmek zorunda kalan görüntünü getir. Bu da işe yaramıyorsa bir seks terapistine görünmende fayda var. Ne demişler; her şeyin azı karar, çoğu zarar.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit